1992, İzmir doğumludur.Mehmet Ali Lahur Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Balıkesir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümüne girdi.Üniversitenin ilk yıllarında kurduğu Genç Turizmciler Derneğinin sırasıyla Balıkesir,Ankara,İstanbul,Bursa ve İzmir başkanlıklarını gerçekleştirdi.Ardından ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünden mezun oldu.

2010 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının ortak düzenlediği Kültürel Mirasımıza Yolculuk Genç Seyyahlar uluslararası projesinde Türkiye Temsilcisi olarak görev aldı. Üçüncü üniversitesini Minnesota Universitesi MBA programı ile tamamlayan Yıldırım, Crowne Plaza,Ramada, Hilton, TAV Havalimanları (otelcilik – servis) gibi franchise ve management yönetilen oteller ve işletmelerde satış pazarlama müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve işletme müdürlüğü görevlerini yapmıştır.

Turizm Trendleri Zirvesi,Turizm Teknolojileri Zirvesi ve World Tourism Forum projeleri ile T.C Cumhurbaşkanlığı destekli ve katılımlı himaye altına alınmış projeler gerçekleştiren Yıldırım, Dünya Turizm Örgütü ( 2015 ) tarafından En Aktif Genç Turizmci Ödülüne layık görülmüştür.Yıldırım halen İzmir’de önemli bir gayrimenkul yatırım firmasında uluslararası iş geliştirme müdürlüğü yapmaktadır.

Türofed, Genç Turizmciler Derneği, Etik, Skal, Ege Turizm Derneği, İzmir Tanıtma Vakfı ( İZTAV ), Chaine Des Rotisseurs, Tegv ve benzer bir çok sivil toplum kuruluşunda görev almaktadır. Halen Dijital İş Geliştirme üzerine yüksek lisansı devam etmekte olup, çeşitli özel eğitim merkezlerinde ve Üniversitelerde pazarlama konularında ders vermektedir.

Kariyerine 2015 yılı itibari ile kurduğu Olay Yeri Reklam Ajansı & O.Y Consultant Turizm Danışmanlık firmalarında turizm ve otel yatırımları, iş geliştirme danışmanlığı ve dijital pazarlama medya yönetimi konuları üzerine çalışmalarına devam etmektedir.